پیکر شهید محمد حسین مختاری در یزد

پیکر شهید محمد حسین مختاری وارد یزد شد+ تصاویر
شهید حجت‌الاسلام محمدحسن مختاری از شهدای روستای حسن‌آباد است که در سن ۲۵ سالگی در عملیات رمضان پس از جراحت و اسارت، توسط نیروهای بعثی در مسیر انتقال اسرا به شهادت رسیده و پیکر پاکش به‌عنوان شهید گمنام به همراه چهار تن دیگر در تیرماه سال ۱۳۸۴ در یادمان قطعه اصحاب الشهدای اراک به خاک سپرده شد.

سرانجام در پی آزمایش دی. ان.ای از نمونه استخوانی و تطبیق آن با نتیجه آزمایش‌های خانواده‌اش، پس از ۳۳ سال هویت این شهید احراز و در تاریخ ۱۰ شهریور سال جاری به اطلاع خانواده‌ی وی رسید و بنا بر درخواست خانواده‌ی این شهید، پیکرش به یزد منتقل خواهد شد.
مراسمات طلبه شهید محمدحسین مختاری:
-حضور پیکرشهید در مراسم ۹دی ساعت۷:۳۰صبح در محل مسجد روضه محمدیه
-استقبال از پیکر شهید درشهرستان اشکذر ساعت۱۰:۳۰چهارشنبه ۹ دی
-مراسم وداع چهارشنبه ۹دی ساعت ۱۹ در حسینیه شهدای اشکذر
-تشییع وتدفین پنجشنبه ۱۰ دی ساعت ۱۴:۳۰ از حسینیه محمد روستای حسن آباد رستاق اشک
پیکر شهید محمد حسین مختاری وارد یزد شد+ تصاویر
طلبه شهید محمد حسین مختاری اول اردیبهشت ماه سال ۱۳۳۶ در خانواده مذهبی چشم گشود و در جریان پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی فعالانه حضور داشت و پس از آن در جریان جنگ تحمیلی در قالب سبزپوشان سپاه اسلام به جبهه های نبرد حق علیه باطل شتافت و در جریان عملیات رمضان در ۲۳ تیرماه سال ۱۳۶۱ به فیض شهادت نائل آمد و پیکر مطهرش را ۲۳ سال در منطقه عملیاتی جنوب به امانت گذاشت.
پیکر شهید محمد حسین مختاری وارد یزد شد+ تصاویر
در سال ۱۳۸۴ و در جریان تفحص شهدا پیکر شهید مختاری به عنوان شهید گمنام به وطن منتقل شد و مردم ولایتمدار اراک افتخار میزبانی از این سرباز سپاه اسلام در گلزار شهدای این شهرستان را کسب کردند.
سرانجام پس از انجام آزمایش Dna از خانواده این شهید گرانقدر هویت وی شناسایی و به خانواده اعلام شد تا انتظاری سخت پایان یابد.
مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

دیدگاهی ارسال نشده است!